Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

May zbulon nëse do ketë tjetër referendum

Nga Klodiana 0

Theresa May u ka thënë deputetëve se ata kanë “një shans të fundit” për të dorëzuar Brexit, pasi ajo vendosi një “marrëveshje të re të Brexit”.

Kryeministrja tha se deputetët do të votojnë sërish, nëse do të mbajnë një referendum tjetër në mbështetje të projekt-marrëveshjes së tërheqjes së BE-së. Ligji gjithashtu përmban garanci të reja për të drejtat e punëtorëve, mbrojtjen e mjedisit dhe kthimin irlandez si dhe një “kompromis” doganor.

Qeveria britanike vlerëson se është e domosdoshme të ratifikohet marrëveshja e daljes së Britanisë nga Bashkimi Evropian para pushimeve verore që zakonisht fillojnë në mesin e muajit korrik.

Britania është dashur të dalë nga Bashkimi Evropian më 29 mars por kryeministrja, Theresa May, nuk arriti të bindë ligjvënësit britanikë për të votuar marrëveshjen e arritur me udhëheqësit e BE-së.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej