Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Mashtroi për lotarinë amerikane, Gjykata e Tiranës dënon me burg 41 vjeçarin

Nga Ejona 0

Gjykata e Tiranës ka caktuar masën e sigurisë arrest me burg për Agron Selmanin i cili u arrestua të mërkurën për mashtrim dha falsikim dokumentash për Ambasadën Amerikane.

41-vjeçari Selmani akuzohet për veprat penale të “Mashtrimit” dhe “Falsifikimit të dokumenteve shkollore”.

Shërbimi Diplomatik i Sigurisë DSS zbuloi se mes dokumenteve që kishte dorëzuar për të marrë vizën përmes lotarisë, Selmani kishte edhe një diplomë të shkollës së mesme “Jordan Misja” në Shkodër, e cila rezultoi të ishte fallco.

Arrestimi i 41 vjeçarit u bë kur sapo doli nga Ambasada Amerikane pasi ishte paraqitur për të dhënë intervistën për të marrë vizën.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej