Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

MAS shpall datat për nisjen e mësimit në zonat e prekura nga tërmeti

Nga Klodiana 0

MAS ka shpallur datat për nisjen e mësimit në zonat e prekura nga tërmeti. Sipas urdhrit të MAS, mësimi në Tiranë, Durrës, Krujë dhe Shijak do të nisë më datë 9 dhjetor.

Sa i përket shkollave private, MAS urdhëron që mësimi tek to të nisë në datën e mësipërme, por fillimisht ato duhet të kenë bërë inspektimet e duhura nga Instituti i Ndërtimit për sigurinë e godinës.

Ministria e Arsimit urdhëroi pezullimin e mësimit në shkollat e zonave të prekura nga tërmeti pasi u konstatuan dëme në godina si edhe për shkak të frikës nga lëkundjet e vazhdueshme.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej