Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Maqedonia e Veriut mbyll kufirin me vendet e rajonit, testi kusht për të hyrë

Nga Ejona 0

Me shtimin e rasteve me koronavirusi në rajon, Maqedonia e Veriut ka vendosur të marra masa për personat që hyjnë në këtë shtet.

Komisioni për Sëmundje Infektive i ka propozuar peverisë masa kundër koronavirusit për shtetasit e Kosovës, Serbisë, Bosnjës dhe Mali të Zi. Komisionin ka kërkuar që qytetarëve nga shtetet e lartëpërmendura të kenë kryer testin PCR, dhe ky test të jetë jo më i vjetër se 72 orë, nëse duan të hynë në Maqedoni.

Kujtojmë që Maqedonia e Veriut ka vetëm 2 javë që ka hapur kufirin, por gjatë ditëve të fundit shteti maqedonas ka shënuar një numër të lartë të infektuarish por edhe viktimash.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej