Manjani: Bashkë me qeverinë e tepsisë do marrë fund dhe vetë tepsia

Duhet të lëçisni

U hap vetëm për plazhin, mbyllet Bypassi i Vlorës

Mbyllet Bypass i Vlorës. Pas hapjes provizore për shkak të sezonit turistik tashmë ky segment rrugor do të qëndrojë i mbyllur. Ende nuk ka...

Grekët në grevë, bllokohet lëvizja e trageteve Sarandë-Korfuz

Ditën e sotme është bllokuar lëvizja e trageteve të linjës Sarandë-Korfuz dhe anasjelltas. Sipas burimeve nga pala greke e Korfuzit punonjësit shëndetësorë që bëjnë tamponët...

Vdekja e 4 turistëve, gazetarja Klodiana Lala zbardh detaje të rënda: Hetimet shtrihen edhe mbi…

Të tjera detaje vijojnë të dalin në dritë mbi tragjedinë që ndodhi mbrëmjen e djeshme në Qerret ku 4 turistë rus u gjetën të...

KQZ në Kosovë nis shpërndarjen e materialit zgjedhor

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në Kosovë (KQZ) ka nisur të shtunën që të shpërndajë materialin zgjedhor – përfshirë fletëvotimet – për zgjedhjet lokale që...

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani deklaron se nuk ka për të qenë më si më parë dhe bashkë me qeverinë e tepsisë do marrë fund edhe vetë tepsia.

Në Facebook, Manjani shkruan se kush do të bëjë politikë duhet të dalë nga logjika e favoreve të tepsisë.

Postimi i plotë

Edhe një gjë duhet kuptuar.
Cilido, individ apo parti, që mendon se do bëjë një grup shokësh për të mbledhur një thes votash, për të kapë ndonjë zyrë pushteti, për të rrujt ndonjë dorë lekësh, e ka GABIM!!!

Nuk ka për të qenë më si më parë…! Bashkë me qeverinë e Tepsisë do marrë fund edhe vetë tepsia.
Ndaj e vetmja rrugë mbetet që kush do të konkurrojë në politikë duhet të konkurrojë me ide, programe e pse jo projekte konkrete.

Dhe vend për ide e për politikë idesh ka sa të duash.
Nuk bëhet më politikë me fjali që shprehen gjysma me fjalë e gjysma me gjeste. As politikë me vende pune në këmbim të votës, nuk mund të ketë.

Tepsi, favore e vende pune jep qeveria dhe ja si është katandisur. S’ka as qen për emergjenca.

Kush do të bëjë politikë duhet të dalë nga logjika e favoreve të tepsisë që përfaqësohet denjësisht nga qeveria e sotme. Përfaqësohet madje në mënyrën më besnike të mundshme. Askush nuk e mund dot në këtë pjesë!

Por ajo mundet me një ide e projekt të mirë. Unë kështu e mendoj.

Më shumë shkrime

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

E Freskët taze

U hap vetëm për plazhin, mbyllet Bypassi i Vlorës

Mbyllet Bypass i Vlorës. Pas hapjes provizore për shkak të sezonit turistik tashmë ky segment rrugor do të qëndrojë i mbyllur. Ende nuk ka...

Grekët në grevë, bllokohet lëvizja e trageteve Sarandë-Korfuz

Ditën e sotme është bllokuar lëvizja e trageteve të linjës Sarandë-Korfuz dhe anasjelltas. Sipas burimeve nga pala greke e Korfuzit punonjësit shëndetësorë që bëjnë tamponët...

Vdekja e 4 turistëve, gazetarja Klodiana Lala zbardh detaje të rënda: Hetimet shtrihen edhe mbi…

Të tjera detaje vijojnë të dalin në dritë mbi tragjedinë që ndodhi mbrëmjen e djeshme në Qerret ku 4 turistë rus u gjetën të...

KQZ në Kosovë nis shpërndarjen e materialit zgjedhor

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në Kosovë (KQZ) ka nisur të shtunën që të shpërndajë materialin zgjedhor – përfshirë fletëvotimet – për zgjedhjet lokale që...

Ndërron jetë nga COVID-19 gazetari i njohur, mesazhi prekës i vëllait: Idhulli im, krenaria më e madhe

Humb jetën nga koronavirusi gazetari i njohur Artjan Tepelena. Lajmin e hidhur e ka bërë të ditur vëllai i tij, Ilir Tepelena përmes një...