Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

“Malet me blerim mbuluar”, kopje e një kënge bullgare (film)

Nga 27-shi 0

Një nga këngët partizane që ka frymëzuar ata që kanë luftuar maleve për çlirimin e vendit, duket se qenka e kopjuara nga një këngë bullgare.

Bëhet fjalë për këngën “Malet me blerim mbuluar”, kopje e këngës patriotike bullgare, ndër të parat këngë partizane, që kryesisht ruan linjën e luftës.

Më poshtë mund të ndiqni dy verisonet e këngës partizane “Malet me blerim mbuluar”.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej