Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Luiza Gega siguron medaljen e bronzit në Lojërat Olimpike Ushtarake Botërore

Nga Klodiana 0

Atletja shqiptare, Luiza Gega, e përfshirë në Forcat e Armatosura të Republikës së Shqipërisë në Policinë Ushtarake ka siguruar medaljen e bronzit në Lojërat Olimpike Ushtarake Botërore që po mbahen në Wahan të Kinës.

Luiza Gega fitoi vendin e tretë me 3 mijë metra me pengesa.

Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka, i ka uruar fitoren në facebook: “Nëntetare Luiza Gega na nderoi të gjithëve duke fituar medaljen e bronzit”.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej