Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Luiza Gega shpallet atletja më e mira e kontinentit për muajin janar

Nga 27-shi 0

Luiza Gega, atleja shqiptare, është vlerësuar për paraqitjet e saj nga Federata Europiane e Atletikës si “Atletia më e mirë Europiane për muajin janar”. Këtë vlerësim për 31-vjeçaren vjen pikërisht pak ditë pasi vendosi rekord të ri kombëtar në garën e 3000 metrave me pengesa. Më 31 janar në Karlsruhe të Gjermanisë Gega e ndali kronometrin në kohën 8 minuta e 44 sekonda e 46 të qintat, rekord kombëtar në këtë distancë.

Federata Europiane e Atletikës e dha këtë vlerësim si pasojë edhe e mijëra votave që fansat e Gegës dhanë në adresë të saj. Këtë vit gega synon të tjera madlje, duke përfshirë edhe atë në Lojrat Olimpike të “Tokio 2020”. Padiskutim që ky vlerësim do të jetë motivim për atleten për të arritur rezultate sa më të mira.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej