Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Liverpool në krye të Premier League

Nga Klodiana 0

Liverpool dhe Manchester City  kanë arritur të fitojnë në ndeshjet e tyre të javës së 13 në Premier League, duke u ngjitur përkohësisht në vendin e parë në kuotë të barabartë pikësh, me nga 30.

Manchester City arriti të sigurojë 3 pikët në tranfertë ndaj Burnley-t, duke fituar 1-2, ndërsa më pas ishte radha e Liverpool, të cilët nuk gabuan, por triumfuan me dy gola në shtëpi ndaj Sunderland-it.

Ndërkohë, Leicester vazhdon të zhgënjej këtë sezon. Edhe në ndeshjen e kësaj të shtune, Leicester nuk mundi të fitonte, madje me vështirësi mori një pikë në shtëpi në një barazim të arritur në minutat e fundit ndaj Middlesbrought.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej