Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Liverpool fiton titullin kampion i Anglisë, Jurgen Klopp shpërthen në lot (film)

Nga 27-shi 0

Pas 30 vitesh Liverpuli është kampion për të 19-ën herë, i pari që kur formati në Angli u bekua me emrin Premier Ligë.

Jurgen Klopp nuk ka mundi dot të mbaj lotët: “Kjo fitore është më shumë se sa kisha ëndërruar ndonjëherë, jam pa fjalë. Ajo që kanë bërë lojtarët është e pabesueshme, ia dedikojmë këtë titull Dalglish dhe Gerrard. Nuk mund të jem më shumë krenar për këtë ekip për stafin teknik dhe për klubin. E ndoqa Chelsea-City së bashku me djemtë, duket sikur lojtarët e mi janë të motivuar edhe për shumë vite të tjera”.

Në intervistën e tij për “Sky UK”, Klopp foli dhe për tifozët: “Shpresoj të festojnë pasi të gjithë këtë që kemi bërë e kemi bërë për ata, janë në zemrat dhe në mendjet tona”, u shpreh Klopp.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej