Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Liverpool denoncon Igli Taren në FIFA/ Ja çfarë pretendon klubi anglez

Nga Ejona 0

Liverpool ka dënuar në FIFA Igli Taren dhe Lazion të cilët sipas anglezëve i kanë rrëmbyer pa të drejtë këtij klubi një supertalent.

Sipas Liverpool futbollisti Bobby Adekanye nuk kishte dashur të nënshkruante me fituesit e Ligës së Kampioneve pavarësisht insistimit të këtyre të fundit. Adekanye nënshkroi dje një marrëveshje me Lazion pasi i mbaroi kontrata me Liverpoolin. Lojtari vendosi të mos e rinovonte atë, duke zgjedhur t’i bashkohej Lazios pas ofertës që i bëri Igli Tare.

Sipas mediave angleze, kontestohet mënyra se si është kontaktuar me futbollistin në fjalë. Në fakt, FIFA nuk lejon që lojtarët nën 23-vjeç të flasin lirshmërisht me klube të huaja pa i mbaruar kontrata ekzistuese, as në 6 muajt e fundit siç ndodh me futbollistë më të rritur në moshë.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej