Një tërmet ka goditur sot Kukësin, me një mangudë 4.52 të shkallës rihter.

Mësohet se epiqendra e tërmetit ka qenë në Barrë të Kukësit, 18 km nga Kurbneshi dhe 15 km në veri-perëndim të Peshkopisë.

Lëkundjet janë ndjerë në Maqedoni, Kosovë si dhe Serbi. Deri më tani nuk raportohet për dëme.
Eab0f6ea 46ac 4ed5 9656 Fe3c5374b27b (1)

vijon…