Larg duart e Propagandës nga SPAK

Duhet të lëçisni

Si u zbulua mega pasuria e Zim Sallakut nga vetëm dy transferta. Do i justifikonte me 10 bletë e 32 pula

Një transaksion prej 200 mijë euro me përshkrimin “Blerje Vile në Durrës, zona Plazh” i kryer në 23 korrik 2014, ka qënë indicia kryesore...

Vjosa Osmani vizitë zyrtare në Austri, takim me kancelarin Sebastian Kurz

Presidentja Vjosa Osmani, me ftesë të Presidentit austriak, Alexander Van der Bellen, të martën do ta nisë vizitën zyrtare në këtë shtet. Në takim me...

Studimi: Ky është medikamenti që redukton rrezikun e vdekjes ose shtrimit në spital nga Covid-19

Kompania farmaceutike GlaxoSmithKline dhe Vir Biotechnology kanë njoftuar ditën e sotme rezultatet finale nga një studim i kryer për një medikament antitrupash. Në përfundim...

Ministri i jashtëm italian viziton nesër Kosovën

Ministri i Punëve të Jashtme dhe Bashkëpunimit Ndërkombëtar të Republikës së Italisë, Luigi Di Maio nesër viziton Kosovën, ku do të takohet me drejtues...

Nga Anila Hoxha
Pikërisht pas hetimit ndaj dy të vdekurve dhe daljes për masë sigurie gjatë ditës të dy të pajetëve, Ministria e Drejtësisë hodhi komerdaren për të shpëtuar fytyrën e SPAK.

Certifikata e vdekjes së komisionerit, Kasem Lala që do të arrestohej nga SPAK

“Dy ministra dhe kryeprokurori i SPAK do të bashkëbisedojnë me gazetarët për fillimin e aplikimit për rregjimin e ashpër 41 bis”-, fton Ministria e Drejtësisë.

Pas një heshtjeje të kësaj ministrie, e cila nuk foli se përse i mbajti mbi tryezë shtatë emrat e të dënuarve të rrezikshëm për muaj me radhë, propoganda u vu në lëvizje sot.

Në të vërtetë SPAK nuk ka nevojë dhe as nuk mund të pranojë që edhe për ditë të vështira, siç këto të orëve të fundit, të përdoret si dekor. SPAK duhet të mos rrëshqasë në gabime foshnjarake, duhet të formojë distancën dhe autoritetin, veçanërisht ndaj ministrive që vetëofrohen t’i pastrojnë imazhin e lëkundur gjatë këtyre orëve.

Nuk po them që SPAK duhet të izolohet në ishull, por të bisedosh për 41 bis me SPAK-un përkrah, kur si ministër Drejtësie s’ke bërë asgjë prej muajsh, më ngjan sikur me një proces lavatriçeje pretendon që rrobat e ndotura i ke nxjerrë të lara, të hekurosura dhe të palosura.

Më shumë shkrime

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

E Freskët taze

Si u zbulua mega pasuria e Zim Sallakut nga vetëm dy transferta. Do i justifikonte me 10 bletë e 32 pula

Një transaksion prej 200 mijë euro me përshkrimin “Blerje Vile në Durrës, zona Plazh” i kryer në 23 korrik 2014, ka qënë indicia kryesore...

Vjosa Osmani vizitë zyrtare në Austri, takim me kancelarin Sebastian Kurz

Presidentja Vjosa Osmani, me ftesë të Presidentit austriak, Alexander Van der Bellen, të martën do ta nisë vizitën zyrtare në këtë shtet. Në takim me...

Studimi: Ky është medikamenti që redukton rrezikun e vdekjes ose shtrimit në spital nga Covid-19

Kompania farmaceutike GlaxoSmithKline dhe Vir Biotechnology kanë njoftuar ditën e sotme rezultatet finale nga një studim i kryer për një medikament antitrupash. Në përfundim...

Ministri i jashtëm italian viziton nesër Kosovën

Ministri i Punëve të Jashtme dhe Bashkëpunimit Ndërkombëtar të Republikës së Italisë, Luigi Di Maio nesër viziton Kosovën, ku do të takohet me drejtues...

Manchester City me ofertë zyrtare për Kane

Manchester City ka bërë ofertën e parë në drejtim të sulmuesit të Tottenhamit, Harry Kane. Gazetari i njohur italian, Fabrizio Romano raporton se Manchester City...