Lacio, largohen italianët e fundit

Duhet të lëçisni

Edi Rama rilind ministrinë e propagandës

Në një rekord të ri negativ në marrëdhëniet me publikun, kryeministri Edi Rama shpalli krijimin e një ‘agjencie për media dhe informim’, e cila...

Ndodh përsëri/ Burri vret gruan me armë zjarri, më pas qëllon edhe veten

Në fshatin Babunjë, Divjakë, dyshohet se shtetasi H. Rr., 58 vjeç, ka vrarë me armë gjahu në banesë bashkëshorten e tij, shtetasen F. Rr.,...

Sëmuret gjatë krasitjes, ndërron jetë shqiptari në Itali

Një 42-vjeçar shqiptar ka ndërruar jetë mëngjesin e sotëm në Leçe, Itali. Viktima është me inicialet F.C. Ai banonte në Taviano dhe punonte në një...

Covid-19, 30 humbje jete në 1 javë, të enjten dhe të premten numri më i lartë i viktimave

Në shtatë ditë 30 humbje jete. Ky është bilanci që ka shkaktuar Covid 19 në Shqipëri nga 11 shtatori deri më 17 shtator duke...

U deshën plot 15 vjet që të ndodhte sërish. Asnjë skuadër italianë në çerekfinalet europiane… janë zhdukur të gjithë. Dhe mbi të gjitha janë vetëm 3 ndeshje të fituara në 14 të luajtura. E fundit që u largua ishte Lacio dhe çfarë ikje, pas një shëtitje të çekëve të Spartës nëpër Romë. Tani të gjithë e kanë me presidentin Lotito, duke i bërë edhe kërkesa ironike. Sipas tifozëve që e vërshëllyen aq shumë pas ndeshjes, tashmë është koha që Lotito të bëj diçka si lacial: Të largohet nga Lacio. Apo diçka më folklorike: “Në jetë ka më shumë dyshime se sa gjëra të qarta, ndërsa jeta e një tifozi të Lacios ka vetëm një gjë është e qartë… largimin e Lotitos”. Ndërkohë që ky sezon ishte vërtetë katastrofë. Filloi me humbjen e finales së Superkupës me Juventusin, më pas vjen eleminimi nga faza paraeleminatore e Champions prej Bajer Leverkusen, si dhe eleminimi nga çerekfinalet e kupës së Italisë, sërish nga Juve. Largimi i djeshëm nga Europa League, shansi i vetëm për të shpëtuar sezonin, si dhe ka mbetur vendi i tetë në kampionat, 7 pikë më pak se Milani i vendit të gjashtë, që do të thotë zona “UEFA” dhe -18 nga rivalët e Romës. Këto janë vërtetë shumë edhe për një president si Lotito.

 

 

Më shumë shkrime

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

E Freskët taze

Edi Rama rilind ministrinë e propagandës

Në një rekord të ri negativ në marrëdhëniet me publikun, kryeministri Edi Rama shpalli krijimin e një ‘agjencie për media dhe informim’, e cila...

Ndodh përsëri/ Burri vret gruan me armë zjarri, më pas qëllon edhe veten

Në fshatin Babunjë, Divjakë, dyshohet se shtetasi H. Rr., 58 vjeç, ka vrarë me armë gjahu në banesë bashkëshorten e tij, shtetasen F. Rr.,...

Sëmuret gjatë krasitjes, ndërron jetë shqiptari në Itali

Një 42-vjeçar shqiptar ka ndërruar jetë mëngjesin e sotëm në Leçe, Itali. Viktima është me inicialet F.C. Ai banonte në Taviano dhe punonte në një...

Covid-19, 30 humbje jete në 1 javë, të enjten dhe të premten numri më i lartë i viktimave

Në shtatë ditë 30 humbje jete. Ky është bilanci që ka shkaktuar Covid 19 në Shqipëri nga 11 shtatori deri më 17 shtator duke...

Erdogan pret si mik Vuçiçin, flasin edhe për Kosovën (foto)

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiç është takuar në Stamboll sot me homologun e tij turk, Tayip Erdogan. Siç bëjnë të ditura kanalet zyrtare të informimit...