Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Lacio i beson talentit shqiptar, firmos kontratë 3-vjeçare

Nga Klodiana 0

Mbrojtësi shqiptar, Serxho Kalaj do të jetë pjesë e Lacios edhe për 3 vitet e ardhshme. Talenti nga Malësia e Madhe, firmosi kontratë si profesionist tek kryeqytetasit, pas eksperiencës pozitive me ekipin e të rinjve.

 

Paraqitjet e tij arritën të bindnin drejtuesit e Lacios, për t’i ofruar një kontratë 3-vjeçare, Kalajt, i cili është pjesë edhe e Shqipërisë U-21.

 

Me shumë gjasa mbrojtësi 20-vjeçar, do të huazohet te ndonjë skuadër tjetër, për të fituar eksperiencën e nevojshme, pasi është shumë e vështirë që të gjejë hapësira te skuadra e parë.

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej