Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Laçi mbetet pa spital, Urgjenca është transferuar në një kishë

Nga 27.al 0

Qyteti i Laçit ka mbetur pa shërbim spitalor që nga tërmeti i 26 nëntorit. Godina e spitalit ka pësuar dëme të rëndë, dhe pritet të shembet. Ndërsa shërbimi i Urgjencës si asnjëherë më parë është transferuar në një kishë.

Në hyrje në spitalin e Laçit është vënë shiriti, pasi vlerësohet nga ekspertët si i rrezikshëm për të marrë mjekim nga të sëmurët. Urgjencës së spitalit i ka hapur derën kisha.

Drejtuesi i qendrës sociale “Fara e Mirësisë” thotë se ka pezulluar çdo aktivitetet tjetër dhe qendra është kthyer në urgjencë spitalore.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej