Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Laçi befason në Europa League, mposht Anorthosis

Nga Klodiana 0

Laçi ka bërë surprizën në Europa League duke fituar 1-0 në ndeshjen e kthimit ndaj qipriotëve të Anorthosis, ndërsa në ndeshjen e parë ishin mundur 2-1.

Edhe pse në letër ishin pikërisht qipriotët favoritë, Laçi ka befasuar të gjithë duke triumfuar në takimin e kthimit.

Ndeshja po shkonte në barazim pa gola, ku në minutën e 88 Uzuni bëhet heroi i Laçi duke shënuar golin e kualifikimit.

Mbrëmjen e sotme do të zhvillohen ndeshjet e kthimit edhe për dy skuadrat e tjera shqiptare në Europa League, Partizani dhe Luftëtari.

Në ndeshjen e parë në “Selman Stërmasi”, Partizani u mund 1-0 nga Maribori i Sllovenisë, ndërsa Luftëtari pësoi një humbje të thellë në transfertën letoneze ndaj FK Ventspils.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej