Ky është 45-vjeçari që qëlloi policinë! I dyshuar për një vrasje në Greqi

Duhet të lëçisni

Siç premtoi qeveria, mbërritën 259 afganë të tjerë

Një tjetër grup afganësh kanë mbërritur pasditen e sotme në Shqipëri. Ministrja e Jashtme Olta Xhaçka njoftoi se janë 259 fëmijë, gra e burra. “259...

Horoskopi për ditën e sotme, 26 shtator 2021

Dashi Dita në vazhdim duhet të jetë e shkëlqyer. Ju prireni të punoni me një energji të pakrahasueshme me shenjat e tjera, dhe sot do...

“Nuk na vendos dot në rresht”, Berisha dhe militanti demokrat mesazh Yuri Kim

“Do doja t’i kujtoja cilitdo që më 6 maj 1919, kur pjesa tjetër e botës donte që Shqipëria të zhdukej, Shtetet e Bashkuara, Presidenti...

Florian Marku bën krenar shqiptarët, mposht Maxim Prodan dhe i rrëmben titullin (film)

Florian Marku ka mbajtur premtimin duke mposhtur të pamposhturi Maxim Prodan në Tottenham. https://www.youtube.com/watch?v=S4nvAymiDjo

Ky është Josif Kavaja, 45-vjeçarit që terrorizoi për më shumë se 12 orë fshatin Seltë në Elbasan duke qëlluar me kallashnikov në drejtim të forcave të policisë. Raportohet se ai po transportohet drejt spitalit të Kirurgjisë në Elbasan, pasi ka mbetur i plagosur gjatë shkëmbimit të zjarrit me policinë.

45-vjeçari ka qenë i dyshuar për një vrasje të ndodhur në Greqi. Më pas ishte larguar drejt Anglisë prej ku ishte deportuar në vendin tonë. Që prej asaj kohe kishte shfaqur probleme të shëndetit mendor.

Policia i bënë dje thirrje banorëve të mos dilnin nga shtëpitë deri në momentin e kapjes së tij. Sipas policisë, ndërhyrja u bë për shkak se kishte marrë informacione se ai dispononte armë pa leje. Në këtë moment në tentativë për t’u arratisur ai ka qëlluar në drejtim të bluve.

Më shumë shkrime

E Freskët taze

Siç premtoi qeveria, mbërritën 259 afganë të tjerë

Një tjetër grup afganësh kanë mbërritur pasditen e sotme në Shqipëri. Ministrja e Jashtme Olta Xhaçka njoftoi se janë 259 fëmijë, gra e burra. “259...

Horoskopi për ditën e sotme, 26 shtator 2021

Dashi Dita në vazhdim duhet të jetë e shkëlqyer. Ju prireni të punoni me një energji të pakrahasueshme me shenjat e tjera, dhe sot do...

“Nuk na vendos dot në rresht”, Berisha dhe militanti demokrat mesazh Yuri Kim

“Do doja t’i kujtoja cilitdo që më 6 maj 1919, kur pjesa tjetër e botës donte që Shqipëria të zhdukej, Shtetet e Bashkuara, Presidenti...

Florian Marku bën krenar shqiptarët, mposht Maxim Prodan dhe i rrëmben titullin (film)

Florian Marku ka mbajtur premtimin duke mposhtur të pamposhturi Maxim Prodan në Tottenham. https://www.youtube.com/watch?v=S4nvAymiDjo

Elon Musk dhe Grimes i japin fund lidhjes 3 vjeçare

Elon Musk dhe partnerja e tij Grimes janë ndarë pas 3 vitesh së bashku. Themeluesi i SpaceX konfirmoi se ai dhe këngëtarja kanadeze janë “gjysmë...