Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Kuvendi zgjedh kryeprokurorin e ri, Olsian Çela zëvendëson Arta Markun

Nga 27.al 0

Kuvendi ka zgjedhur sot me 101 vota pro, Kryeprokurorin e ri të Përgjithshëm, Oslian Çela.

Ndërkohë, dy kandidatet e tjerta, kryeprokurorja aktuale, Arta Marku, dhe Fatjona Memçaj kanë arritur të sigurojnë shumë pak vota krahasuar me Çelën. Përkatësisht, Marku ka marrë 11 vota pro, 22 kundër dhe 78 abstenim, ndërsa Memçaj ka siguruar 8 vota pro, 16 kundër dhe 87 abstenim, 3 nuk kanë votuar.

Kujtojmë se Olsian Çela ishte i pari në listën e Këshillit të Lartë të Prokurorisë, pasi arriti të sigurojë më shumë pikë, gjatë procesit të intervistimit. Pas tij, KLP renditi Arta Markun, ndërsa e fundit në listë ishte Fatjona Memçaj.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej