Kush e mori vesh ç’donte të thoshte kryetarja e FRESSH-it për Saimir Tahirin

Duhet të lëçisni

Tritan Kalo: Komiteti është politizuar/ Rama fton Najada Çomon për deputete

Pasi anëtari i Komitetit të Ekspertëve Tritan Kalo u largua pasi tha se komiteti është politizuar, vjen një lajm tjetër. Top Channel raporton se PS...

Tritan Kalo jep dorëheqjen nga Komiteti Teknik

Mjeku i njohur infeksionit Tritan Kalo këtë të enjte  ka dhënë dorëheqjen nga Komiteti Teknik i Eksperteve. Mjeku bën me dije se ky Komitet është...

Mesila Doda: Edi Ramën e presin vetëm zinxhirët e burgut (film)

Sekretarja e Përgjithshme e PDIU-së, Mesila Doda e ftuar në studion e ABC, ku është shprehur se opozita prej katër vitesh ka denoncuar dhe...

Eurostat: Veriu i Shqipërisë, rajoni më i varfër i Europës

Zonat e Veriut të Shqipërisë janë më të varfrat në Europë, sipas një publikimi të fundit të prodhimit për frymë rajonal të Eurostat, me...

Kryetarja e FRESSH, Joleza Koka, është bërë 24 orët e fundit më e klikuara në rrjet për shkak të një fjalimi që ka mbajtur në një konferencë të PS-së, ku ishte i pranishëm edhe kryeministri Edi Rama. Ajo i ka lënë të gjithë me gojë hapur gjatë fjalimit të saj në selinë e Partisë Socialiste për shpërndarjen duke mos u kuptuar çfarë donte të thoshtë, ndërsa përmendi disa ministra dhe tha se kishte fjetur tek pallati i Saimir Tahirit. “Edhe unë do të kërkoj falje ndoshta që jam akoma me veshjen… mbrëmë në darkë që kishim një festë në këtë lokalin që po përmendja, kishim dhe Blendi Klosin, ministrin. Sot në mëngjes unë u zgjova te shpia e një shoqes sime që është në një pallat me Saimir Tahirin dhe në fakt me ça pashë ishin rojet akoma poshtë, kam dalë pak më herët….Dhe madje një ditë tek Teatri Kombëtar ktheva kokën dhe gjej Kryetarin e Bashkisë (Erion Veliaj) që ishte ulur ngjitur me mua…”, tha Koka. Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri i bën me shenjë ministres së Inovacionit, Mirela Harito që ishte pranë tij, si për të thënë “Çfarë thotë kjo”.

Më shumë shkrime

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

E Freskët taze

Tritan Kalo: Komiteti është politizuar/ Rama fton Najada Çomon për deputete

Pasi anëtari i Komitetit të Ekspertëve Tritan Kalo u largua pasi tha se komiteti është politizuar, vjen një lajm tjetër. Top Channel raporton se PS...

Tritan Kalo jep dorëheqjen nga Komiteti Teknik

Mjeku i njohur infeksionit Tritan Kalo këtë të enjte  ka dhënë dorëheqjen nga Komiteti Teknik i Eksperteve. Mjeku bën me dije se ky Komitet është...

Mesila Doda: Edi Ramën e presin vetëm zinxhirët e burgut (film)

Sekretarja e Përgjithshme e PDIU-së, Mesila Doda e ftuar në studion e ABC, ku është shprehur se opozita prej katër vitesh ka denoncuar dhe...

Eurostat: Veriu i Shqipërisë, rajoni më i varfër i Europës

Zonat e Veriut të Shqipërisë janë më të varfrat në Europë, sipas një publikimi të fundit të prodhimit për frymë rajonal të Eurostat, me...

Basha në Kombinat: Rindërtimi do të drejtohet nga ekspertët më të mirë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, këtë të enjte është takuar me banorët dhe bizneset në Kombinat. Në komunikimin e tij me qytetarët Basha u...