Kur vendos UEFA?

Duhet të lëçisni

Shtatë humbje jete dhe 629 të infektuar në 24 orët e fundit

Në 24 orët e funditë në vendin tonë e kanë humbur jetën si pasojë e koronavirusit shtatë qytetarë. Ministria e Shëndetësisë në raportimin ditor...

Përfshihet nga flakët godina e vjetër e ish-Gjallicës në Vlorë

Mbrëmjen e djeshme është përfshirë nga zjarri godina e vjetër e ish-Gjallicës në Vlorë. Sipas mediave dyshohet se zjarrvënia ka qene e qëllimshme. Mësohet se...

‘Rama në Tik Tok’/ Moderatorja e njohur “qan” për të: Të gjithë kryeministrat e botës janë budallenj, ky i joni është i zgjuar!

Këtë të shtunë në “Goca dhe Gra” ka qenë e ftuar moderatorja Ori Nebijaj. Ajo ka diskutuar me Tean, Olesian dhe Kristën për temat...

Shtatë viktima dhe 629 të infektuar me Covid në 24 orët e fundit

Vijon të jetë problematike situate e pandemisë në vend. Ministria e Shëndetësisë ka raportuar sot shtatë humbje jete si pasojë e Covid. Në 24 orët...

UEFA vendos më 27 maj për kthimin e Ligës së Kampionëve

E përditshmja spanjolle Marca raporton se Liga e Kampionëve do të kthehet më 7 gusht në ekranin e tifozëve të futbollit, pasi që UEFA e ka caktuar një takim për 27 maj për t’i vendosur përfundimisht datat e kthimit të garave evropiane.

Virusi Covid-19 e ka paralizuar botën e sportit, përfshirë këtu futbollin, duke i ndërprerë përkohësisht të gjitha ndeshjet. Shkaku i kësaj, ndeshjet e Ligës së Evropës dhe Ligës së Kampionëve do të duhet të presin deri më vonë këtë verë.

Plani i UEFA-s është që Liga e Kampionëve të kthehet në fundjavën e parë të gushtit. MARCA raporton se ndeshja Manchester City – Real Madrid do të zhvillohet më 7 gusht.

Në të njëjtën ditë pritet të zhvillohet edhe ndeshja mes Lyonit dhe Juventusit, gjë që e ka konfirmuar presidenti i klubit francez.

Ndërsa, të shtunën, më 8 gusht, planifikohet të zhvillohen ndeshjet Barcelona – Napoli dhe Bayern Munich – Chelsea.

Kjo nuk është ende zyrtare, mirëpo UEFA pritet ta ratifikojë këtë plan më 17 maj. Në këtë datë do të takohet Komiteti Ekzekutiv i UEFA-s dhe pritet të merret vendimi.

Megjithatë, gjithçka do të varet nga pandemia dhe vendimet e qeverive të ndryshme të vendeve evropiane,

Klubet do të kenë mjaftueshëm kohë për tu përgatitur, pasi që shumica prej tyre edhe do të duhet të luajnë në ndeshjet e mbetura të ligave, nëse vendoset për kthimin e tyre..

Më shumë shkrime

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

E Freskët taze

Shtatë humbje jete dhe 629 të infektuar në 24 orët e fundit

Në 24 orët e funditë në vendin tonë e kanë humbur jetën si pasojë e koronavirusit shtatë qytetarë. Ministria e Shëndetësisë në raportimin ditor...

Përfshihet nga flakët godina e vjetër e ish-Gjallicës në Vlorë

Mbrëmjen e djeshme është përfshirë nga zjarri godina e vjetër e ish-Gjallicës në Vlorë. Sipas mediave dyshohet se zjarrvënia ka qene e qëllimshme. Mësohet se...

‘Rama në Tik Tok’/ Moderatorja e njohur “qan” për të: Të gjithë kryeministrat e botës janë budallenj, ky i joni është i zgjuar!

Këtë të shtunë në “Goca dhe Gra” ka qenë e ftuar moderatorja Ori Nebijaj. Ajo ka diskutuar me Tean, Olesian dhe Kristën për temat...

Shtatë viktima dhe 629 të infektuar me Covid në 24 orët e fundit

Vijon të jetë problematike situate e pandemisë në vend. Ministria e Shëndetësisë ka raportuar sot shtatë humbje jete si pasojë e Covid. Në 24 orët...

“Ky është një skandal”/ Murrizi kap detajin poshtërues për Shqipërinë gjatë vizitës së Ramës në Egjip

Ish deputeti Muslim Murrizi ka komentuar vizitën e kryeministrit Edi Rama sot në Egjipt. Murrizi me anë të një postimi në rrjetet sociale ironizon pritjen...