Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Kur tmerri të shkon deri në palcë, e palca s’mban më!

Nga 27.al 0

Nga Kristian Kina

Kur tmerri të shkon deri në palcë, e palca s’mban më!

Taulant Balla, pa dashje, tregoi sot përsëri se kush e ruan rendin dhe paqen sociale në Shqipëri, kush është i interesuar për të dhe  kush kërkon gjakun dhe vdekjen e shqiptarëve nga ana tjetër.

Maxhoranca tregoi përsëri se sa frikë e ka Presidentin e Republikës, dhe sesi për të shpalosur planin e tyre ogurzi, për të pasur vëllavrasje  dhe diktaturë, po i pengon me çdo kusht Presidenti.

Ua ka prishur llogaritë, kështu që ata s’kanë faj!

Ëndrra për të kapur çdo institucion është kthyer në makth, që i torturon çdo natë.

E kur ky ankth përzihet me frikën mos  ndonjë ditë i vërsulen qytetarët e revoltuar, të lodhur nga ky sundim i pabarabartë, shtyhen të bëjnë akte akoma dhe më të shëmtuara në kurriz të demokracisë dhe integrimit të Shqipërisë!

Fundi është afër !

‘Bild’ do riflasë!

Qytetarët do riflasin!

Diktaturën nuk e rikthen dot më njeri, pavarësisht nostalgjisë që mund të kenë!

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej