Kur ke mbaruar për anglisht e nuk e di sa zero ka milioni…

0
706

Arben Ahmetaj është një ndër ministrat e qeverisë Rama,  që sulmohen më shumë në rrjetet sociale.  Ahmetaj është diplomuar për gjuhën angleze dhe pas disa kualifikimesh u bë ekonomist dhe tani është ministër financash. Kjo është një ndër pikat e dobëta tek të cilat bazohen sulmet e komentuesve në rrejtet sociale.  Së fundmi, një fotografi në rrjetet sociale  me mbishkrimin: “Kur ke mbaruar për anglisht e nuk e di sa zero ka milioni”, shënjestron   “Tigrin” e qeverisë Rama.

Ministri i Financave Arben Ahmetaj, duke folur gjate nje konference shtypi, ku ka deklaruar se ne 8 mujorin e ketij viti, ka qene rritja me e madhe ekonomike e 5 viteve te fundit./r/n/r/nFinance Minister Arben Ahmetaj , speaking during a press conference, where he declared that the in 8 months of this year, was the biggest economic growth of the last 5 years.
...s’ka rëndësi numri i zerove, por përqindja e rritjes ekonomike….
Ministri i Financave Arben Ahmetaj, duke folur gjate nje konference shtypi, ku ka deklaruar se ne 8 mujorin e ketij viti, ka qene rritja me e madhe ekonomike e 5 viteve te fundit./r/n/r/nFinance Minister Arben Ahmetaj , speaking during a press conference, where he declared that the in 8 months of this year, was the biggest economic growth of the last 5 years.
kuptuat tani.. e mos më nxefni….
Arben Ahmetaj, Ervin Koci dhe Ervin Bushati, gjate nje ndeshje miqesore futbolli mes Kabinetit Qeveritar “Rama” dhe Ambasadoreve, ne stadiumin Selman Stermasi, ne Tirane./r/n/r/nArben Ahmetaj, Ervin Koci and Ervin Bushati, during a friendly soccer match between the Cabinet Government "Rama" and Ambassadors, at Selman Stermasi stadium in Tirana.
Mund te mos i kujtohet në çast sa zero ka milioni por ama në fushë është një “tigër” i vërtetë…
Arben Ahmetaj, gjate nje ndeshje miqesore futbolli mes Kabinetit Qeveritar “Rama” dhe Ambasadoreve, ne stadiumin Selman Stermasi, ne Tirane./r/n/r/nArben Ahmetaj, during a friendly soccer match between the Cabinet Government "Rama" and Ambassadors, at Selman Stermasi stadium in Tirana.
….edhe kur vritet

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.