Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Kukësi mund Flamurtarin në Vlorë dhe “blindon” vendin e dytë

Nga Klodiana 0

Kukësi mori një fitore të madhe në supersfidën e javës së 27-të në Kategorinë Superiore. Në transfertë me Flamurtarin, verilindorët treguan forcë e karakter, duke përmbysur takimin në gjysmën e dytë të pjesës së dytë.

Pjesa e parë pa vlonjtatët më kërkues, që patën disa raste për të shënuar, por nuk ia dolën. Edhe një herë që Alvesh shënoi, goli u anulua për pozicion jashtë loje nga anësori. Në të dytën, ishte Kamara në të 68-tën që zhbllokoi shifrat, duke kaluar në avantazh ekipin e Duros.

Më pas, avantazhi zgjati vetëm 10 minuta, pasi Guri mendoi të vërë baraspeshën me një supergol nga hyrja e zonës. Për fitoren e verilindorëve, mendoi një i sapo futur në lojë, si Ebibi, që shënoi pasi doli përballë me portierin e kuqezinjve Nurkoviç. Deri në fund nuk pati më raste, dhe Kukësi ia doli të dalë me 3 pikë të rëndësishme nga një fushë e vështirë si ajo e Vlorës. Për ekipin e Duros kriza thellohet akoma më shumë.

/www.panorama.com.al/sport

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej