Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Kthehet në atdhe kontigjenti shqiptar me mision në Letoni ku humbën jetën dy heronj (foto)

Nga Ejona 0

Kontingjenti që drejtohej nga dëshmori i atdheut, major Klodian Tanushi dhe ku bënte pjesë dëshmorja tjetër e atdheut, nëntetare Zarife Hasanaj janë rikthyer në ardhe pas misionit në grup-batalionin e NATO-s në Letoni.

Trupat shqiptare ia dorëzuan detyrën kontingjentit të radhës të asgjësimit të municioneve të rrezikshme.

Kujtojmë se nga misioni ushtarak në Letoni, gjatë një operacioni për asgjesimin e municioneve humbën jetën si pasojë e shpërthimit të municioneve major Klodian Tanushi dhe nëntetarja Zarife Hasanaj.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej