Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Kryemadhi në Radomirë: Asnjë subvencionim për blegtorët në këtë zonë!

Nga Klodiana 0

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka zhvilluar një takim me banorët e Radomirës të Kalasë së Dodës, mëngjesin e sotëm.

Duke parë situatën e zonës, Kryemadhi thekson se nuk ka pasur asnjë subvencionim për blegtorët si dhe numri i bagëtive ka pësuar ulje drastike, duke e krahasuar me uljen e fondit të subvencioneve për bujqësinë në buxhetin e shtetit.

Postimi i plotë

Sot kafen e mëngjesit në Radomirë të Kalasë së Dodës, me njerëzit fisnikë të kësaj zone.
Asnjë subvencionim për blegtorët në këtë zonë.
Numri i bagëtive ka pësuar një ulje drastike, ashtu si edhe fondi i subvencionimeve për bujqësinë në buxhetin e shtetit, që është ulur me rreth shtatë herë. 🌹#ShqipëriaShtëpiaJuaj

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej