Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Kriza politike/ Komisioneri Hahn këshillon Ramën: Është detyrë e qeverisë që t’i afrohet opozitës

Nga Ejona 0

Komisionieri për zgjerim, Johanes Hahn në një intervistë për DW ka folur për krizën politke në të cilën është përfshirë vendi dhe zgjidhjen e saj.

Hahn është shprehur se është detyrë e qeverisë që ti afrohet opozitës në këtë situatë.

“Në rastin e Shqipërisë, dhe kjo vlen edhe për vendet e tjera të Ballkanit Perëndimor, mendoj se është perspektiva evropiane motivi kryesor dhe në këtë drejtim unë mund t’i inkurajoj të gjithë përgjegjësit politikë që t’i kthehen punës parlamentare. Është detyrë e qeverisë që t’i afrohet opozitës dhe detyrë e opozitës që të vetë përfshihet në mënyrë konstruktive, kritike por edhe të angazhuar”, tha komisionieri për zgjerim Hahn.

Nga ana tjetër kryeministri i vendit, Edi Rama mbrëmjen e djeshme në Opinion ritheksoi se zgjedhjet lokale nuk do të shtyhen dhe se nuk do të krijohet qeveri tranzitore.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej