- Advertisement -

TAG

qeveri

Ironia e kryeministrit bullgar: Jam i lumtur që drejtova një qeveri të rrëzuar nga ambasadori rus

Pas rrëzimit të qeverisë së tij me 123 votat e deputetëve, ish-kryeministri Kiril Petkov, është shprehur me ironi se ishte nder të drejtoja një qeveri që u rrëzua...

Kosovarët dhe Shqiptarët do të trajtohen si të të njëjtit shtet në Kufi

Ministrat e Brendshëm, të Kosovës dhe Shqipërisë kanë bërë me dije se do bëhen lehtësira të kalimit kufitar Vërmicë-Medare. "Prej 1 qershorit deri me 30...

Raporti i DASH/ Berisha reagon 24 orë pasi u publikua: Ka bërë një radiografi të kësaj qeverie

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar për raportin e Departamentit Amerikan të Shtetit, edhe pse kanë kaluar 24 orë pas publikimit të tij. Berisha e...

Lirohet nga detyra si prefekt i Qarkut të Korçës Dhori Spirollari

Në bazë të vendimit të marrë nga Qeveria, Endrit Hoxha është emëruar zëvendësministër i Arsimit dhe Sportit. Gjithashtu në mbledhjen e sotme është miratuar vendimin...

6 pika! I duan një më një, kërkesat e shqiptarëve për qeverinë

Në protestën masive që po zhvillohet ditën e sotme qytetarët kanë ardhur me 6 kërkesa të qarta për qeverinë. Ata shprehen se nuk do...

Basha kujtohet për protestuesit, iu shmanget pyetjeve politike

Lulzim Basha ka dalë sot në një deklaratë për mediat, ku ka folur për protestat që po zhvillohen dhe tha se dënon veprimin e...

Çmimet rriten frikshëm/ Rama: Mblidhet sot Bordi i Administrimit

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar se ditën e sotme do të zhvillohet mbledhja e parë Bordit të Administrimit të Karburantit. Përmes një postimi në...

Ndryshime në qeveri, Rama rikthen në kabinet ish-zv/ministren

Artemis Malo, është emëruar zëvendësministre për Evropën dhe Punët e Jashtme. Ky është një nga ndryshimet e radhës në qeveri të kryeministrit, Edi Rama....

Legjitimiteti i qeverisë së re, VMRO dhe LSDM përplasen në Kuvend

Në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut të dielën, më 16 janar, ka vazhduar debati për zgjedhjen e qeverisë së re, që do të drejtohet...

Rama bën ndryshime në qeveri

Kryeministri Edi Rama në mbledhjen e sotme te qeverka emëruar Enkelejda Muçajn zëvendësministre të Infrastrukturës dhe Energjisë. VENDIMI I PLOTE: EMËRIM NË DETYRË Në mbështetje të nenit...

Latest news

Vrasja e Donjeta Pajazitaj/ Flet i vëllai: Motrën ma vranë në…

Ngjarja e rëndë e vrasjes së Donjeta Pajazitaj e ndodhur para shtatë vitesh në Deçan të Kosovës është rikthyer sërish në media pas vendimit...

Aksidentohen turistët çekë në Tamarë, makina del nga rruga

Një aksident i rëndë është shënuar sot në Tamarë të Kelmendit. Burime bëjnë me dije se një makinë me turistë ka dalë nga rruga,...

Zbulohet celula e spiunazhit në Tiranë, hetimi nisi nga agjentët e SHISH

Zbulohet dosja e celulës së spiunazhit në Shqipëri, për të cilën Shërbimi Informativ Shtetëror, përmendi në raportin e veprimtarisë së tij për vitit 2021,...

Tiranë/ 50-vjeçari shkon i plagosur në spital, dyshohet se tentoi vetëvrasje

Të shtëna me armë zjarri në Tiranë. Një 50-vjeçar ka mbetur i plagosur këtë pasdite në zonën e Don Boskos në Tiranë. Paraprakisht mësohet...

Zjarri në Astir/ Identifikohet autori, ja si hyri në garazh

Është identifikuar autori i zjarrit në Astir. Ngjarja ka ndodhur 1 javë më parë ku një person i maskuar me kapuç e me duar...
- Advertisement -