Krimi që tronditi Greqinë/ Burri rrëfen ngjarjen: Grabitësit vunë armën tek foshnja dhe mbytën bashkëshorten me pantallona

Duhet të lëçisni

Ndërron jetë 10 minuta pasi bëri dozën e dytë të Pfizer 56-vjeçarja në Greqi

Një 56-vjeçare në Greqi ka vdekur 10 minuta pas marrjes së dozës së dytë të Pfizer. Mediat fqinje raportojnë se gruaja ishte në dhomën...

Dy viktima dhe 19 raste të reja me Covid në Maqedoninë e Veriut

Ministria e Shëndetësisë njofton se në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut janë kryer 3.680 teste, ndërsa janë regjistruar 19 raste të...

9 raste të reja në Kosovë, asnjë viktimë nga Covid në 24 orë

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë konfirmuar të infektuar me Covid 9 raste të reja dhe fatmirësisht nuk ka humbur jetën asnjë...

Greqia hap kufijtë për shqiptarët, ja rregullat para se të udhëtoni

Prej datës 19 qershor në Greqi do të lejohet të kalojnë të gjitha kategoritë e udhëtarëve nga Shqipëria, si për qëllime familjare ashtu dhe...

Anagnostopulos i tha policisë se grabitësit ishin të maskuar dhe armatosur me pistoleta. Ata në fillim lidhën burrin në dysheme dhe më pas lidhën Caroline-n në shtrat, e nisën që të kërkojnë paratë. I riu deklaroi se kishte një shumë të madhe parash në banesë, për shkak se kohët e fundit familja kishte shitur një tokë dhe se do paguheshin punëtorët që po riparonin banesën.

Anagnostopoulos deklaroi se iu tregoi hajdutëve se ku ishin paratë, për të ndaluar torturën që ata po i bënin bashkëshortes. Mirëpo, hajdutët kërkuan më tepër para e bizhuteri, e presioni po rritej, duke i vënë pistoletën në kokë foshnjës. Sipas 33-vjeçarit, grabitësit e mbytën bashkëshorten e tij me një palë pantallona.

“Kam dëgjuar gruan time që bërtiste për ndihmë të lidhur në shtrat ndërsa unë isha i lidhur në dysheme. Foshnja po qante, gruaja ime po thërriste për ndihmë, ndërsa hajdutët po kërkonin në shtëpi për të gjetur më shumë para dhe bizhuteri. Papritmas ata u larguan nga dhoma dhe unë nuk mund ta dëgjoja më zërin e gruas sime”- tha ai.

Shpërblim 300 mijë euro kush jep identitetin e autorëve

Polica greke ka vënë në dispozicion një shumë prej 300 000 euro, si shpërblim për arrestimin e autorëve që vranë barbarisht 20-vjeçaren.

Hetimet janë ndarë në disa pista, ndërsa policia dyshon se autorët mund ta kenë ditur se familja ka shitur tokë kohët e fundit dhe se kishin para në banesë.

Një krim i tmerrshëm

Përfaqësuesi i Mjekësisë Ligjore, Grigoris Leon , e përshkroi krimin si të neveritshëm, duke vënë në dukje se autorët ishin të vendosur të vrisnin këdo që reagonte ndaj tyre dhe vrau së pari qenin që leh dhe më pas nënën 20-vjeçare që filloi të bërtiste dhe qarë nga kërcënimet.

Avokati i familjes së viktimës, Spyros Dimitriou, vuri në dukje se ky nuk është një krim i paprecedent, pasi shumë incidente të ngjashme kanë ndodhur vitet e fundit.

Më shumë shkrime

E Freskët taze

Ndërron jetë 10 minuta pasi bëri dozën e dytë të Pfizer 56-vjeçarja në Greqi

Një 56-vjeçare në Greqi ka vdekur 10 minuta pas marrjes së dozës së dytë të Pfizer. Mediat fqinje raportojnë se gruaja ishte në dhomën...

Dy viktima dhe 19 raste të reja me Covid në Maqedoninë e Veriut

Ministria e Shëndetësisë njofton se në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut janë kryer 3.680 teste, ndërsa janë regjistruar 19 raste të...

9 raste të reja në Kosovë, asnjë viktimë nga Covid në 24 orë

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë konfirmuar të infektuar me Covid 9 raste të reja dhe fatmirësisht nuk ka humbur jetën asnjë...

Greqia hap kufijtë për shqiptarët, ja rregullat para se të udhëtoni

Prej datës 19 qershor në Greqi do të lejohet të kalojnë të gjitha kategoritë e udhëtarëve nga Shqipëria, si për qëllime familjare ashtu dhe...

Vrau gruan dhe sajoi grabitjen, psikiatri grek: Kafshë dhe naiv, mendoi se kreu krim të pazbulueshëm

Psikiatri grek Dimitris Souras e ka përshkruar Babis Anagnostopulos, pilotin që i mori jetën bashkëshortes së tij britanike, një antagonist naiv që besoi se...