Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Krim në familjen shqiptare në Australi, babai vret vajzën dhe dhëndrin mbrëmjen e përvjetorit të martesës

Nga Ejona 0

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur paraditen e 31 Dhjetorit në një familje  shqiptare në Melbourne të Australisë.
Veton dhe Lindita Musai, 29 dhe 25 vjeçe, një çift bashkëshortësh me origjinë shqiptare u qëlluan për vdekje përpara shtëpisë së tyre. Autor i ngjarjes tragjike dyshohet babai i vajzës, i cili pasi qëlloi me armë çiftin, tentoi të vetëvritej.

Mësohet se krimi ndodhi mbrëmjen e të martës e cila përkonte edhe me përvjetorin e parë të çiftit.
Autori, 55-vjeçari Osman Shaptafaj qëlloi për vdekje të bijën 25-vjeçare, e cila humbi jetën në vendngjarje. Ndërsa bashkëshorti i saj 29-vjeçar u dërgua në gjendje kritike në spital, ku dhe ndërroi jetë.

Dëshmitarë thanë se e kishin parë autorin t’i vinte armën në kraharor dhëndrit të tij duke e qëlluar.

Më pas ai e kishte kthyer armën nga vetja. 55-vjeçari, i cili jetonte në Altona North, u dërgua në spital si pasojë e plagëve, ku dhe ndodhet i ruajtur nga oficerët e policisë.

Ndërkohë ende nuk dihen shkaqet e këtij krimi tragjik.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej