Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

KPA shkarkon nga detyra anëtarin e Gjykatës Kushtetuese, Besnik Muçi

Nga Klodiana 0

Komisioneri Publik kërkoi përfundimisht shkarkimin e Besnik Mucit, pasi subjekti i rivlersimit kërkoi lënien në fuqi të vendimit të komisionit të pavarur të kualifikimit.

Kolegji i Posaçëm i Apelimit vlerson se subjekti nuk ka deklaruar plotësisht pasurinë.

Trupa gjykese e KPA njofton se apartamenti 57 m2 ne tr me vlerë 1 milion e 1 mije lekë i anëtarit të Gjykatës Kushtetuese nuk justifikon bindshëm të ardhurat për të krijuar këtë pasuri.

Mësohet se KPA çmon se subjekti nuk mbulon shpenzimet me të ardhura të ligjshme në vitet 2003, 2004, 2005 nuk ka pasur mundësi financiar të ligjshme për të justifikuar këto shpenzimi dhe gjendjet në kushtet e deklarimit të pamjaftueshëm.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej