Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Kosovë, foshnja e parë e lindur në 2019-ën është vajzë

Nga Klodiana 0

Foshnja e parë e vitit 2019 në Kosovë ka lindur vajzë. Këtë e ka konfirmuar për KP, Gjinekologu kujdestar në Sallën e Lindjes në Klinikë e Gjinekologjisë në QKUK, doktor Naser Berisha.

“Foshnja është e gjinisë femër, lindja është ka ndodhur pas mesnatës, në orën 00:36 minuta me lindje operative është Miranda Bajrami”, tha Berisha.

Kurse në lidhje me shëndetin e foshnjës, ai theksoi se ajo është në gjendje të mirë.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej