Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Kosova prezanton stadiumin e ri prej 30 mijë vendesh (Foto)

Nga Klodiana 0

Prej këtij viti në Prishtinë do të fillojë ndërtimi i një prej stadiumeve më modern në Ballkan, më saktë një qendër sportive, ku do të jetë një stadium me kapacitet prej 30 mijë vendesh, si dhe dy fusha të tjera pranë tij dhe më e rëndësishmja, nuk do të ketë hapësira tregtare përmes një kullë në mes.

Ky projekt është ideuar nga arkitekti turk Murat Tabllandiogllu dhe në brendësi të stadiumit do të ketë restorante, hotel, parqe e pishina.

Do të jetë një stadium tërësisht modern, që do të jetë në dispozicion të përfaqësueses Dardane, që përveç stadiumit “Fadil Vokrri” do të ketë një fole të re.

Ky projekt u prezantua nga kreu i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli dhe bashkë me të ishte edhe futbollisti Milot Rashica.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej