Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Koronavirusi po përhapet me shpejtësi, ja çfarë vendimi merr Pekini

Nga Ejona 0

Numri i të vdekurve nga koronavirusi në Kinë ka shkuar në 1523 persona.
Pekini ka nxjerr urdhër që të gjithë personat që hyjne në territorin e saj të futen në karantinë për 14 ditë dhe t’u nënshtrohen testeve mjekësore për koronavirus.
Vetem te shtunen sipas Komisioni shëndetësor kombëtar në Kinë numerohen 143 viktima të tjera duke e çuar numrin total të viktimave në 1523.
Ndërkohë që autoritetet kanë konfirmuar 2641 raste të reja të diagnostikuar me koronavirus duke e çuar në 66.492 numrin e të prekurve në rang ndërkombëtar.
Gazeta shtetërore “Beijing Daily” shkroi se personat që nuk e respektojnë vendimin e autoriteteve të Pekinit për karantinë do të ndëshkohen.
Kina po përballet edhe me vështirësi ekonomike pas pushimeve zyrtare të Vitit të Ri Kinez për shkak të ndikimit negative të koronavirusit.
Jashtë Kinës, deri më tani janë konfirmuar 500 raste të infektimeve me koronavirus dhe tri vdekje në më shumë se 28 shtete dhe territore.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej