Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Koronavirusi kalon shifrën e 500 mijë viktimave në gjithë botën

Nga Klodiana 0

Koronavirusi tashmë prej përhapjes ka shënuar gjysmë milioni viktima në gjithë botën, ose 501 mijë në total.

Kryesimin e mban SHBA me 127 mijë kurse ndjekin Brazili me 57 mijë dhe Britania e Madhe me 43 mijë.

Ka një trend në ulje të viktimave nga COVID-19 në gjithë botën, por në disa vende, përfshi edhe Shqipërinë javët e fundit janë shqetësuese pasi ka një rritje të numrit të viktimave.

Nga 501 mijë viktima në gjithë botën, në Shqipëri ka vetëm 58.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej