Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Kori i Romës këndon Nabukon e Verdit në një mënyrë krejt të veçantë (film)

Nga 27-shi 0

Megjithëse të gjithë këngëtarët janë karantinë, International Choir of Rome ka vendosur të vazhdojë provat, madje të këndojë “Korin e skllevërve” të Operas “Nabuko” të Verdit.

Gjithsecili nga këngëtarët është i lidhur nga shtëpia e tij, teksa këndojnë. Po ashtu dirigjenti i korit drejton nga shtëpia e tij.

Kliko këtu: Kori i skllevërve

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej