Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Koreja e Jugut masa drastike, burg dhe gjobë për shkelësit e karantinës

Nga Klodiana 0

Koreja e Jugut është një ndër shtetet që deri më tani ja ka dalë që ta mbajë nën kontroll përhapjen e koronavirusit. Autoritetet në Korenë e Jugut kanë marrë masa drastike për të gjithë të pabindurit.

Tashmë çdo qytetar që do të thyejë karantinën do të përballet me burgun ose me gjobë prej 10 milion Koreane të fituar (8.200 dollarë, 6,600).

Mediat bëjnë me dije se ligji hyn në fuqi pas datës 5 Prill. Deri më tani në Korenë e Jugut janë shënuar 162 viktima dhe 9786 persona të infektuar me koronavirus.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej