Korçë/ Vetëvritet polici pranë qendrës së votimit në Dishnicë

0
284

Një polic i caktuar për të ruajtur një qendër votimi në Dishnicë të Korçës ka vrarë veten me armën e  shërbimit.

Inspektori Ameli Vila, 50-vjeçar nga  Maliqi ishte caktuar në qendrën e votimit 3733 në një shkollë 9-vjeçare në Dishnicë.

Ngjarja ka ndodhur pasi gjatë një kontrolli  nga patrulla e policisë, Vila nuk është gjetur në vendin e punës dhe pasi është rikthyer ka nxjerrë armën dhe është vetëqëlluar para kolegëve në oborrin e shkollës. 

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.