Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Korçë/ Tregtarët bllokojnë Unazën e qytetit, hedhin perimet në rrugë

Nga Klodiana 0

Mëngjesin e sotëm tregtarët në Korcë kanë bllokuar unazën e qytetit duke protestuar për prodhimet të cilat nuk mund t’i tregtojnë. Në shenje proteste ata kanë hedhur perime të ndryshme në rrugë.

“Kemi 20 vite që punojmë, sot na është bllokuar hyrja nga bashkia. Ne duam të drejtën tonë, duam të shesim, nuk kemi të ardhura të tjera”- thonë tregtarët.

Sipas tyre, bashkia nuk i sqaron dhe u ka mbyllur deren ne kulmin e prodhimit. Ndërkohë që tregtaret e markates mbledhur para bashkisë, thonë se “Nuk është kërkesa jonë për të mbyllur tregun e shumicës. Tregun e mbylli bashkia, se ju kërkon të pajisen me nipt tregëtari”.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej