Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Kombëtarja nis grumbullimin, Reja ka një skuadër të gjithën në formë

Nga 27-shi 0

Kombëtarja e Shqipërisë ka nisur grumbullimin në prag të dy sfidave të fundit në eliminatoret e Euro 2020 kundër Andorrës më 14 nëntor dhe Francës tre ditë më pas.

Një ditë më parë trajneri Edi Reja publikoi listën e zgjeruar me 26 futbollistë, si dhe një listë pritje me tetë lojtarë të tjerë. Edi Reja mund t’i lejojë vetes shumë zgjedhje, pasi gjen një skuadër në formë.

E lehtë zgjedhja në portë, ku Strakosha, Berisha e Hoxha janë protagonistë me skuadrat e tyre të klubeve. I njëjtë diskutimi edhe në mbrojtje. Gjimshiti është titullar i padiskutueshëm tek Atalanta. Ismjali po ashtu, ndërsa edhe Dermaku vjen në këtë grumbullim pas një paraqitje të shkëlqyer me Parmën në javën e fundit të Serie A. Ndërkohë, pas dëmtimit Reja do të ketë edhe shërbimet e kapitnit Elseid Hysaj. Mesfusha ka qenë një nga pikat më të forta në sfidat e fundit, por ky repart pasurohet me të rikthyerit Xhaka e Ndoj që i japin trajnerit më shumë alternativa.

Mungesa e madhe e njohur në sulm është ajo e Sokol Cikalleshit. Sërish jashtë edhe Sadiku, ndërsa përveç Roshit, Edi Reja do të ketë në dispozicion edhe një tjetër lojtar të shpejtë si Uzuni. Risia më e madhe është Florian Kamberi. Debutues me ngjyrat kuqezi, sulmuesi që luan me Hibernian ka fituar ftesën falë paraqitjeve të shkëlqyera me Hibernian në këtë sezon të kampionatit skocez.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej