Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Koha thirri në skenë Gjinushin…

Nga 27-shi 0

Nga Ilir Seci

Lajmi i caktimit të Skënder Gjinushit si kryetar i Akademisë së Shkencave të Shqipnisë së Republikës, ishte lajm që na befasoi, sepse përmes jehonës në shtyp të këtij emnimi mësuem se paskemi Akademi Shkencash – e kishim harrue fare këtë gja…
Emnimi i Skënder Gjinushit kryetar i ASH-së pati jehonë në medie, jo si atëherë kur Gjinushi u shpall akademik e kurrkush nuk e ndjeu atë lajm… As e mban kush mend, kur asht shpallë akademik dhe as pse asht shpallë akademik. Por, këto janë detaje pa randësi – atë e di Partia.

Randësi ka që kemi Akademi Shkencash dhe tash kemi edhe kryetar të kësaj Akademie, se kishim mbetë keq…

Si mundet me ekzistue një vend pa Akademi Shkencash? Çfarë fati – koha e thirri në skenë Gjinushin… Ndryshe do kishim ngelë vend pa Akademi, si puna e Amerikës apo Anglisë?
Prite Zot rrezikun…

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej