Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Klauzola anti-Juventus, vendoset e ardhmja e Ikardit. Ja ku do të vazhdojë karrierën argjentinasi

Nga Klodiana 0

Tani është zyrtare. PSG-ja ka blerë përfundimisht kartonin e Mauro Ikardit. Palët kanë rënë dakord për 58 milionë euro. Një shifër më e ulët se klauzola 70 milionë euro që ishte përcaktuar në formulën e huazimit mes kampionëve francezë dhe Interit.

PSG-ja e ka bindur futbollistin dhe është firmosur një kontratë deri në verën e vitit 2024. Zikalërit do të marrin menjëherë 50 milion euro, ndërsa 8 milionë euro të tjerë falë një bonusi që mund të arrihet shumë lehtë nga aktivizimet dhe golat e sulmuesit në sezonin e ardhshëm.

Por ajo që bie në sy është një klauzolë e veçantë, e cila është pagëzuar menjëherë si “anti-Juventus” nga mediat italiane.

Ajo pengon PSG-në ta shesë menjëherë Ikardin në një skuadër të Serie A. Nëse kjo ndodh brenda 12 muajve të ardhshëm, atëherë klubi parizien është i detyruar t’i paguajë Interit edhe 15 milionë euro./Panoramasport

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej