Kërkonte të përfitonte 2 mln lekë duke mashtruar 2 persona, arrestohet 44-vjeçari në Sarandë

0
36

Policia e Sarandës ka arrestuar një mashtrues 44 vjeçar i cili kërkonte të përfitonte me anë të mashtrimit, shumën prej 200.000 lekësh të rinj, nga familjarët e 2 personave me pretendimin se 44-vjeçari kishte ndikuar në vendimin e dhënë nga Prokuroria pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Sarandë, për t’i proceduar ata në gjendje të lirë.

I arrestuari është Eglentin Çuni, 44 vjeç, lindur dhe banues në Delvinë, i cili  kërkonte të përfitonte me anë të mashtrimit, shumën prej 200.000 lekësh të rinj, nga familjarët e personave me inicialet K. R., 34 vjeç dhe E. (A.) R., 39 vjeç

Policia ka sekuestruar edhe shumën prej 200.000 lekësh të rinj, një celular dhe një automjet. Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Sarandë, për veprime të mëtejshme.