Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Kadastra e Vlorës me një drejtuese të re, e 6-ta në 9 muaj

Nga Klodiana 0

Prej më shumë se 3 muajsh në Kadastrën e Vlorës dorëhiqet nga posti drejtues i këtij institucioni Bilbil Aliaj, i emëruar në detyrë më 4 shkurt 2020.

Ai zëvendësoi në këtë detyrë Taulant Cinamatin i cili ishte drejtor i komanduar dhe udhëhoqi kadastrën e Vlorës prej më shumë se 4 muajsh pas dorëheqes së bordit drejtues dhe disa shkarkimeve të njëpasnjëshme. Aliaj është drejtori i 5-të i cili dorëhiqet pas afro 8 muajsh dhe konfliktet e pronave në bregdet mbeten ende të pa zgjidhura me Vlorën e cila mbetet pika më e nxehtë e këtij konflikti.

Përpara drejtorit të komanduar Taulant Cinamatit në vend të tij ishte Elona Hodaj e cila u shkarkua për të njëjtën arsye pronat në bregdet, dhe para saj në vetëm 10 ditë në postin drejtues ishte Alteo Nazëraj i cili dha dorëheqjen për të njëjtën arsye.

Ditën e sotme konfirmohet se kadastra do të ketë një tjetër drejtues të ri, ajo është Viola Hima.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej