Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Jonida Maliqi do performojë sonte në Eurovision

Nga Klodiana 0

Këngëtarja Jonida Maliqi do performojë sot në shqip këngën “Ktheju Tokës” sonte në gjysmëfinalen e dytë të edicionit të 64-rt të Eurovision, i cili mbahet në Tel Aviv, Izrael.

Sipas listës së publikuar, ajo do të jetë e 14-a në radhë. Nga 41 vende që konkurrojnë, vetëm 26 do arrijnë të shkojnë në finalen e së shtunës që mbahet më 18 maj.

Kujtojmë se juria shqiptare përbëhet nga Anxhela Peristeri, Eranda Libohova, Dilan Reka, Julka Gramo dhe Gent Rushi.

Ja vendet që u kualifikuan në gjysmëfinalen e parë:

  • Greece – Katerine Duska me Better Love
  • Belarus – ZENA me Like It
  • Serbia – Nevene Božović me Kruna
  • Cyprus – Tamta me Replay
  • Estonia – Victor Crone me Storm
  • Czech Republic – Lake Malawi me Friend Of A Friend
  • Australia – Kate Miller-Heidke me Zero Gravity
  • Iceland – Hatari me Hatrið mun sigra
  • San Marino – Serhat me Say Na Na Na
  • Slovenia – Zala Kralj & Gašper Šantl me Sebi
Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej