Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Jo thjesht një gur, dhurata e Anwar për Duan është shumë e veçantë

Nga Klodiana 0

Një ditë më parë, këngëtarja me origjinë shqiptare, Dua Lipa festoi 24-vjetorin e lindjes.

Mes dhuratave të shumta, më e veçanta ishte ajo e të dashurit të saj Anwar Hadid, një gur i çmuar me nuancë blu.

Kristali quhet Larimar ose ndryshe Guri i Sefillas. Ai është aq i rrallë sa që  gjendet vetëm në një vend në botë në një perimetër prej një kilometër katror në malet mbi Baoruco në Republikën Dominikane.

Larimar është një gur vullkanik, rezultat i aktivitetit vullkanik që ndodhi miliona vite më parë! Kristalet në përgjithësi thuhet se kanë veti shëruese. Larimar ndriçon dhe shëron në një mënyrë fizike, emocionale, mendore dhe shpirtërore.

Image

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej