Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Jam pro burrave dhe grave të mira të vendit tim

Nga 27.al 0

Nga Mesila Doda
Kam qënë gjithmonë, pa asnjë hezitim nga krahu i grave.
Janë shpesh të abuzuara, të agresuara, të nënvlersuara dhe përdhunimi është akti i fundit shtazarak që bëhet kundër saj.
Në rastin e fëmijëve akti është edhe më i poshtër edhe më i neveritshëm… është Krim i rëndë, i cili bëhet kundër jetës së një fëmije.
Por, nga këtu të kalohet në fyerjen e burrave shqiptare, prindërve tanë të mrekullueshëm, djemve, bashkëshortëve, kolegëve e miqve tanë më duket e shëmtuar dhe një akt për t’u dënuar.
Burrat dhe gratë janë krijuar për t’u dashur, jo për t’u urryer me njëri-tjetrin. Kjo parrullë është e gabuar dhe unë shprehem publikisht kundër.
Jam pro burrave dhe grave të mira të vendit tim.
Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej