Ja çfarë bëri 63-vjeçari pasi gjeti 43 mijë dollarë në krevatin e sapo blerë, do të ngeleni pa fjalë

Duhet të lëçisni

Ministri i jashtëm gjerman vetëizolohet, anëtari i stafit rezulton pozitiv me koronavirus

Ministri i Punëve të Jashtme në Gjermani, Heiko Mass është vetëizoluar pasi një anëtar i stafit të tij të sigurisë ka rezultuar pozitiv me...

Basha thumbon kryeministrin: Më parë dilte live në Facebook, tani është zhdukur pa lënë gjurmë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka mbledhur në takim mjekët dhe ekspertët e shëndetësisë në selinë e PD për të folur për problematikat...

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit “padit” në Danimarkë kryeministrin Edi Rama, merr menjëherë përgjigje

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit thotë se ka kërkuar nga institucionet e shtetit danez të hetohen veprimet që çuan në shembjen e Teatrit Kombëtar. Ministrit...

Shpërthen cisterna me benzinë në Nigeri, të paktën 23 viktima, përfshirë studentë

Të paktën 23 persona, përfshirë studentë, u vranë pas një shpërthimi të cisternës në shtetin Kogi, Nigeria qendrore të Mërkurën, tha policia lokale. Idris Fika...

Veprimi i një të moshuari nga Michigani i SHBA-së është “duartrokitur” nga përdoruesit e rrjeteve sociale.

Ai ka blerë një shtrat të përdorur dhe ka gjetur nën të plot 43.000 mijë euro, por pasi evidentoi paratë i moshuari ka shkuar përsëri tek pronari i saj i mëparshëm duke i rikthyer çdo qindarkë.

63 vjeçari, Howard Kirby e bleu shtratin për vetëm 70 dollarë. Ai së bashku me bashkëshorten e tij ishin në kërkim të një shtrati për të kompletuar shtëpinë e tyre të re dhe pas disa javësh kërkimesh ato më në fund e gjetën produktin që iu duhej!

Në momentin e parë që e vendosën shtratin në dhomën e tyre ato hoqën kapakun e jastëkut, por u çuditën së tepërmi ku mësuan se në brendësi të saj gjendej shuma e 43.000 mijë dollarëve. Kirby pas kësaj foli menjëherë me një avokat për ta udhëzuar se si të vepronte. Avokati i kishte thënë të moshuarit se nuk kishte asnjë të drejtë ligjore për ta kthyer shtratin, por plaku hezitoi ta kryente një veprim të tillë duke u shprehur se do të ndihej më mirë shpirtërisht nëse do t’i kthente paratë tek pronari i tyre.

Kirby i ktheu paratë në vendin që bleu shtatin, duke marrë premtimin nga ana e tyre që paratë e gjetura do të dorëzoheshin atij që i takonte.

Më shumë shkrime

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

E Freskët taze

Ministri i jashtëm gjerman vetëizolohet, anëtari i stafit rezulton pozitiv me koronavirus

Ministri i Punëve të Jashtme në Gjermani, Heiko Mass është vetëizoluar pasi një anëtar i stafit të tij të sigurisë ka rezultuar pozitiv me...

Basha thumbon kryeministrin: Më parë dilte live në Facebook, tani është zhdukur pa lënë gjurmë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka mbledhur në takim mjekët dhe ekspertët e shëndetësisë në selinë e PD për të folur për problematikat...

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit “padit” në Danimarkë kryeministrin Edi Rama, merr menjëherë përgjigje

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit thotë se ka kërkuar nga institucionet e shtetit danez të hetohen veprimet që çuan në shembjen e Teatrit Kombëtar. Ministrit...

Shpërthen cisterna me benzinë në Nigeri, të paktën 23 viktima, përfshirë studentë

Të paktën 23 persona, përfshirë studentë, u vranë pas një shpërthimi të cisternës në shtetin Kogi, Nigeria qendrore të Mërkurën, tha policia lokale. Idris Fika...

Gjermania në valën e dytë të COVID-19? Rriten ndjeshëm shifrat e infektimeve të reja në 24 orët e fundit

Ashtu si në Britaninë e Madhe dhe shumë vende të tjera europiane, edhe në Gjermani shifrat e infektimeve të reja janë rritur ndjeshëm ditët...