Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Iu gjet 10 kg kokainë në makinë/ Mediat britanike zbulojnë emrin e shtetasit shqiptar

Nga Ejona 0

Drejtësia britanike ka dënuar me 12 vite burg një emigrant shqiptar pasi iu kapën në flagrancë 9.5 kg kokainë.

Mësohet se i dënuari është Suad Sufaj.

Mediat britanike bëjnë me dije se pasi të kryejë dënimin, Sufaj do të dëbohet menjëherë nga toka angleze.

Ai u arrestua vitin e kaluar në veri të Londrës pasi në makinë iu gjet një 1 kg kokainë e pastër, element ky që shtoi dyshimet tek autoritete.Pas kësaj, vijuan kontrollet edhe në shtëpinë ku jetonte i riu dhe prej aty u sekuestrua edhe pjesa tjetër të drogës. Nga përllogaritjet paraprake, mediat shkruajnë se nëse droga do të shitej në treg do kapte shumën prej 1 milion sterlina.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej