Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Italia ndez kullën gjigante në Milano/ “Free Alvin” (Lironi Alvinin)

Nga 27-shi 0

Prej mbrëmjes së djeshme, 4 nëntor 2019, kulla Pirelli në Milano ka ndezur dritat dhe do të mbajë në fasadën e saj për dy ditë mbishkrimin “Free Alvin” (Lironi Alvinin).

Vogëlushi shqiptar, Alvin Berisha,  ndodhet i bllokuar në një kamp të Sirisë. Ishte pikërisht emisioni investigativ italian “Le Iene”, që publikoi historinë e familjes së ndarë shqiptare, dhe që gjeti në kampin sirian vogëlushin Alvin, i cili me lot në sy kërkonte të largohej prej aty.

Italianët vijojnë t’i kushtojnë vëmendje kësaj çështjeje, teksa së fundi Këshilli Rajonal i Lombardisë ka ndërmarrë një iniciativë në ndihmë të 11-vjeçarit.

Këshilli Rajonal i Lombardisë nxiti qeverinë kombëtare të krijojë kontakte diplomatike me qeverinë shqiptare për lirimin e 11-vjeçarit.

 

foto galeri foto galeri

 

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej